Світлодіодна стрічка особливості та застосування в інтер'єрі

Освітлювальні прилади на напівпровідниках - це набагато більш економічно вигідний варіант, ніж більшість традиційних ламп. При цьому на ринку вони представлені у величезній кількості різновидів. Одна з них - світлодіодні стрічки.

Що таке світлодіодна стрічка?

Це тонкі стрічки, які випромінюють світло. Головна з них особливість - гнучкість і невелика товщина. Завдяки їм вироби легко монтувати де завгодно. До того ж на тильній стороні зазвичай мають спеціальне липке покриття для кріплення на поверхню. При цьому стрічці можна надати будь-яку бажану довжину, вона як нарощується, так і обрізається.

светодиодная лента

Сучасні світлодіодні стрічки можуть давати світло одного кольору або декількох. Також вони можуть працювати в декількох режимах. Наприклад, як постійна підсвічування або як підсвічування, яка змінює інтенсивність світіння з певною швидкістю. Керувати таким пристроєм можна вручну або за допомогою пульта. Купувати таку стрічку слід разом з блоком живлення. Вони бувають негерметичними і герметичними, а також розетковими.

Застосування світлодіодних стрічок в інтер'єрі

Такі вироби здатні прикрасити чи не будь-яке приміщення. Але умовно можна виділити кілька областей їх застосування.

- Зонування. Це важлива частина організації простору, особливо в маленькому житло. За допомогою світлодіодної стрічки його можна поділити на кілька окремими секторів, які будуть підсвічуватися певним кольором, коли не потрібно включати верхнє освітлення. Наприклад, на кухні так часто підсвічують стіл і газову плиту. Це непоганий спосіб заодно заощадити.
- Підсвічування граней або стиків. Світлодіодні стрічки часом монтують просто вздовж плінтусів, як на підлозі, так і на стелі. Це дозволяє візуально змінювати геометрію приміщення і підкреслювати її особливості.
- Підкреслення меблів і декору. Дуже часто світлодіодні стрічки використовують для того, щоб розставити акценти. Ними можуть підсвічувати дзеркала, засклені поверхні і навіть ліжка. Особливо цікаво виглядають акваріуми, уздовж ребер яких прокладають ці вироби.
- Підсвічування стель. Часто за допомогою світлодіодних стрічок декорують натяжні стелі. Або ж просто візуально піднімають звичайні і багаторівневі. Це надає приміщенню більш незвичайний вид, підкреслює його висоту.
- «Чергове» освітлення. Світлодіодні стрічки можуть виконувати функцію нічних світильників, адже «з'їдають» зовсім небагато електроенергії. Це означає, що їх можна сміливо залишати на всю ніч як в спальні, так і в інших приміщеннях, якими деколи доводиться користуватися в темряві.